Dlaczego moja zmywarka nie domywa naczyń?

Jak wiadomo, mycie naczyń w zmywarce jest tańsze oraz prostsze od mycia tradycyjnego. Czasami jednak nasza zmywarka nie domywa naczyń i jesteśmy zmuszeni do mycia ręcznego. Powodów niedomywania naczyń przez zmywarkę może być wiele, warto się o nich dowiedzieć i zobaczyć jak sobie z tym radzić.

Przyczyn niedomywania naczyń przez zmywarkę może być kilka. Jedną z nich może być twarda woda, może ona powodować, że jej przepływ jest utrudniony, a tym samym zabrudzenia zmywają się ciężej. Zdarza się także, że zmywarka nie wykonuje całego cyklu zmywania, dlatego woda zamiast być zużywana zostaje wewnątrz urządzenia.

źródło: consumerreports.org

Jak rozwiązać problem niedomywania wody przez pralkę?

Krok 1: Sprawdzamy ręcznie, czy wewnętrzne części zmywarki się nie zapchały. Przede wszystkim sprawdzamy filtr, w którym bardzo często osadzają się resztki jedzenie, czy mniejsze fragmenty przyborów kuchennych. Jeżeli zobaczymy, że filtr zmywarki jest zapchany, opróżniamy jego zawartość i oczyszczamy go pod bieżącą wodą przed ponownym założeniem.

Krok 2: Dokładnie czyścimy nogi zmywarki, zawiasy, czy nawet otwory w ramionach spryskujących, ponieważ także w tych miejscach mogą się osadzać większe pozostałości. Jeżeli będziemy regularnie korzystać ze środków czyszczących, które dodatkowo będą czyściły nasze rury, w przyszłości nie powinniśmy mieć żadnych problemów z działaniem zmywarki.

Krok 3: Wyczyść wnętrze zmywarki. Tę czynność także powinniśmy wykonywać regularnie, mniej więcej co 3 miesiące, czyli co 100 cykli. W celu wyczyszczenia zmywarki możemy użyć specjalnego płynu do czyszczenia zmywarek. Taki płyn używamy na pustym wsadzie.

źródło: mykaji.kao.com

Warto także używać soli do zmywarek, której zadaniem jest usuwanie kamienia z urządzeniem.

Udostępnij!

One comment

  1. Niedomywanie naczyń przez zmywarkę może być spowodowane wieloma czynnikami. Niekiedy przyczyną jest np. zablokowanie węża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons