piana w zmywarce

Dlaczego w zmywarce zostaje piana?

W obecnych czasach w swojej kuchni zapewne każda pani domu ma zmywarkę. Jest tak, ponieważ posiadanie jej zaoszczędzi nasz czas i pieniądze. Jest to dla nas wielki komfort i wygoda. Niestety dość często zdarza się tak, iż zmywarka niewłaściwie działa. Na przykład może się tak zdarzyć, że po umyciu w zmywarce zostaje piana. Jest to nie lada problem, gdyż po długim programie nasze naczynia nie nadają się  do spożywania z nich posiłków. Dlaczego tak się dzieje? Czemu nasza zmywarka zostawia pianę? Jaka jest tego przyczyna? 

Piana w zmywarce – przyczyny
Pierwszą przyczyną na to, że nasza zmywarka zostawia pianę są zatkane otwory w spryskiwaczach zmywarki. Otóż spryskiwacze zmywarki mają otwory, przez które woda ma możliwość przedostania się do dalszej części sprzętu. Niestety czasem zdarzy się tak, iż taki otwór ulega zatkaniu spowodowanemu poprzez pojawienie się kamienia bądź też nagromadzenie się w tej części resztek jedzenia. A to w konsekwencji powoduje, że do wnętrza zmywarki dostaje się za mało wody, która nie jest w stanie wypłukać całej nagromadzonej piany. Dlatego naprawdę warto jest sprawdzić, czy aby na pewno cały system jest drożny, a w razie zatkania dyszy, spróbować odkamienić ją i wyczyścić. Jeżeli to nie pomoże to wymieńmy spryskiwacze w zmywarce.

Następną przyczyną może być niesprawny dozownik detergentów. Środek chemiczny, który wykorzystywany jest do mycia naczyń w zmywarce, dostarczany jest oczywiście przy użyciu dozownika. Dlatego jeżeli ulegnie on jakiejkolwiek awarii, to może podawać zbyt dużą ilość preparatu do zmywania do wnętrza zmywarki. W taki sposób w urządzeniu zostanie zostawać piana po zakończonym cyklu zmywania. Gdy już mamy tego dość, to przyjrzyjmy się dozownikowi detergentów w naszej zmywarce. Potem spróbujmy go dokładnie oczyścić specjalistycznymi preparatami, a gdy to nie pomoże po prostu wymieńmy go na nowy.

Trzecią przyczyną pozostawienia piany we wnętrzu zmywarki może być zapchany wąż odpływowy zmywarki. On też wiele razy zostaje zapchany resztkami jedzenia lub innymi zanieczyszczeniami. To prowadzi do niewłaściwej cyrkulacji wody oraz braku wypłukiwania środka myjącego ze zmywarki. Z tego też względu jeżeli okaże się, że układ nie jest drożny przeczyśćmy go. W przypadku, gdyby awaria nie ustąpiła, to wymieńmy wąż odpływowy zmywarki na nowy.

inne zastosowanie tabletki zmywarka

źródło: pixabay.com

Kolejną czwartą i ostatnią przyczyną na pianę w zmywarce jest nieodpowiedni detergent do mycia. Otóż niewłaściwy dobór środków do mycia naczyń w zmywarce może doprowadzić do zatoru bądź też gromadzić się w miejscach trudno dostępnych. A to zazwyczaj może przyczynić się do trudności z wypłukiwaniem podczas mycia i zaleganiem się piany. Z tego też względu koniecznie musimy się przyjrzeć, czy stosujemy prawidłową dawkę detergentu, a także sprawdzić cały układ pobierania.
Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons