Drzwi pralki nie chcą się odblokować – co zrobić?

Czasami w trakcie prania przypominamy sobie, że nie wrzuciliśmy do niej jednej z rzeczy, co zrobić, kiedy nie każdy z nas ma pralkę z dodatkowymi drzwiami, dzięki którym w trakcie prania możemy coś dorzucić? A co jeśli drzwiczki nie chcą się otworzyć nawet po skończonym praniu?

Nowoczesne pralki wyposażone są w system blokady drzwiczek, blokada jest włączana automatycznie po włączeniu cyklu prania, a po jego skończeniu jest wyłączany. Choć niektórych z nas może to denerwować, bo zawsze po włączeniu pralki przypominają sobie, że coś jeszcze mieli dorzucić, taki system ma swoje plusy. Taka blokada chroni nas przed przypadkowym otworzeniem drzwiczek w trakcie prania np. przez przypadek, czy też dziecko.

źródło: pixabay.com

Jeżeli po włączonym cyklu chcemy coś jeszcze dorzucić do pralki, wystarczy, że wyłączymy pralkę i odczekamy kilka minut, aż ta wypompuje wodę, którą zdążyła przez ten czas się nagromadzić. W zależności od modelu sposoby mogą się zmieniać, wystarczy, że spojrzymy w instrukcję, a dwoimy się jak otworzyć drzwiczki pralki.

Nie mogę otworzyć drzwiczek w pierwszej fazie cyklu

Większość pralek, wyposażona jest w blokadę, która powoduje, że drzwiczek naszej pralki nie możemy otworzyć w kilku pierwszych minutach cyklu. Pralka „nie pozwoli” nam otworzyć drzwiczek także w trakcie wirowania, czy pobierania wody.

Czasami nawet kilka minut po skończonym praniu pralka się nie otwiera, musimy odczekać chwilę i dopiero po kilku minutach otworzyć drzwiczki. W większości pralek, kiedy blokada jest już zwolniona słychać charakterystyczny „klik”, po którym bez problemu możemy otworzyć drzwiczki

A co jeśli pralka nawet po skończonym cyklu nie chce otworzyć drzwiczek?

Przyczyn takiego stanu może być kilka, przede wszystkim pralka nie otwiera się, ponieważ w bębnie zostały resztki wody. Jeżeli pralka w pełni nie wypompowała wody pralka „uważa”, że pranie się jeszcze nie skończyło. Pierwszą rzeczą, jaka powinniśmy zrobić w takiej sytuacji, to wyjąc kabel z zasilania, a następnie włączyć ją ponownie. Zazwyczaj to wystarcza, jeżeli w twoim przypadku nie pomogło, spróbuj powtórzyć tę czynność.

źródło: pixabay.com

Drzwiczki mogą się także nie otworzyć, kiedy nastąpiła przerwa w dostawie prądu, zazwyczaj po kilku minutach bez problemu możemy otworzyć pralkę, ale czasami zdarza się tak, że nawet po odczekaniu sporej ilości czasu ona nadal się nie otwiera, to warto zajrzeć do instrukcji. Zazwyczaj znajdziemy w niej informacje, dzięki którym dowiemy się jak otworzyć pralkę. Zazwyczaj wystarczy, że pociągniemy za specjalny przewód wewnątrz filtra spustowego, nie powinniśmy mieć problemu z jego znalezieniem, ponieważ jest on w jasnych kolorach – czerwonych i pomarańczowych.

Kolejną przyczyn może być uszkodzenie jednego z mechanizmów- czyli złamanie klamki. Nie zawsze powodem tego jest za duża siła, z jaką próbowaliśmy otworzyć drzwiczki, ale zużycie jednej z części podstawowych. W celu naprawienia tej usterki musimy wyciągnąć drzwiczki z zawiasów i sprawdzić, która z części się zużyła bądź zadzwonić do Technikan.pl, który zajmie się naprawą tego mechanizmu za nas.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons