Jak działa pralka z funkcją pary?

Teraz pralki z kilkoma programami to podstawa, zdarzają się nawet takie, które mają ich kilkanaście! Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz co raz to nowszych funkcji nie tylko w pralkach, ale także innych urządzeniach AGD. Jedną z najnowszych funkcji jest funkcja pary.

Pralki z taką funkcją znajdziemy w pralkach LG oraz Electrolux, chociaż zasady działania są takie same to w obu przypadkach, zastosowano inne rozwiązanie technologiczne.

źródło: pixabay.com

Jak działa pralka LG, a jak Electrolux z funkcją pary?

Producent Electrolux nie podaje żadnych szczegółowych danych na temat tej technologii, jedyne co obecnie możemy dowiedzieć się na temat tego sprzętu to, że podczas prania tworzy się piana w momencie, kiedy gorące powietrze łączy się z wodą. Ubrania w ten sposób otaczane są przez pianę, która powstawała. Natomiast w urządzeniach LG woda przekształcana jest w parę wodną w specjalnie przygotowanym generatorze, bazuje on na technologii TrueSteam. Następnie przez opatentowaną dyszę natryskową transportowane jest do góry bębna, tak aby ubrania były równomiernie nasączone.

Zalety pralek z funkcją pary

Stosowanie pralek z taką technologią nie ciągnie za sobą żadnych szkodliwych konsekwencji, takie pranie ma w zasadzie same zalety. Pralki parowe mają funkcję odświeżania odzieży. Takie rozwiązanie spodoba się szczególnie osobą, które przebywają wśród osób palących, bowiem nie będą musiały one włączać pełnego cyklu, żeby ich ubrania znowu były czyste i pachnące. Odświeżanie naszych ubrań trwa przez około 20 minut. Pranie parowe to także duża oszczędność czasu, ponieważ ubrania wyciągnięte z takiego cyklu nie wymagają prasowania, szczególnie dżinsy. Warto także wspomnieć, że czas prania parowego jest krótszy od prania chemicznego.

źródło: pixabay.com

Każdy, kto stoi przed zakupem pralki, powinien wziąć pod uwagę pralki z funkcją pary wodnej. Takie pralki przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić na rachunkach oraz ochronić odzież przed uszkodzeniem, zmechaceniem.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons