ekspres do kawy

Funkcje ekspresu do kawy, które musisz poznać!

Można powiedzieć, że barista jest zawodem, który w niedalekiej przyszłości nie będzie w ogóle potrzebny. Nowoczesne ekspresy są wyposażone w tak wiele innowacyjnych funkcji, że bariści są nam już niepotrzebni.

Inteligenta kawa, czyli ekspres, którym możemy sterować za pomocą samrfona

ekspres do kawy

źródło: brigitte-salzburg.at

Niektóre ekspresy do kawy, wyposażone są w funkcje sterowania smartfonem, dzięki czemu kilkoma kliknięciami możemy stworzyć idealną kawę. Dobierzemy tak zmienione ziarna, jak chcemy, czy dobierzemy ilość mleka.

Ekspres z pojemnikiem na mleko, które zawsze jest świeże

Na rynku, możemy znaleźć ekspresy do kawy, których karafka na mleko jest wyjmowana i bez problemu możemy włożyć ją do lodówki tak, aby mleko było zawsze świeże. Mleko się nie marnuje i nie psuje, dzięki czemu dobrze się pieni, gdy jest schłodzone. Warto zawrócić także uwagę na karafki termiczne, które jeszcze dłużej utrzymują odpowiednią temperaturę mleka.

Dwa termobloki

Niektóre ekspresy posiadają zamiast bojlera termoblok. Podgrzewają tyle wody, ile potrzebne jest do przygotowania jednej kawy. Woda nie jest podgrzewana w specjalnym pojemniku z grzałką, ale przepływa przez termoblok, który ją grzeje. Rozwiązanie to pozwala na jeszcze szybsze i ekonomiczne przygotowanie kawy.

funkcje ekspresu do kawy

źródło: bader.de

Kawa z ekspresu automatycznego jak z przelewowego

Idealną kawę long cafe możemy zrobić tylko dzięki odpowiednio długiemu przygotowaniu pod wpływem niskiego ciśnienia. W nowoczesnych ekspresach automatycznych możemy skorzystać z funkcji long cafe, dzięki czemu możemy otrzymać dużą aromatyczną kawę bez konieczności rozcieńczania jej wodą. Warto wiedzieć, że prawidłowo przygotowana long cafe ma więcej kofeiny niż espresso.

Ekspres do kawy z młynkiem 13-stopniowa regulacja

Kawa ziarnista, świeżo zmielona w domu jest teraz najpopularniejszą kawą. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że istotny jest także stopień zmielenia ziaren, to właśnie on decyduje o właściwościach naparu. Bez odpowiednio zmielonej kawie nie możemy mówić o idealnej cremie, czyli orzechowozłocistej piance na espresso ani równowadze między delikatną kwaskowatością i wytrawną goryczką.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons