inne zastosowanie tabletki zmywarka

Inne zastosowania tabletek do zmywarek

Tabletki do zmywarek są świetnym środkiem czyszczącym, który także sprawdzi się do czyszczenia innych rzeczy w Twoim domu. Zobacz jak inaczej, możesz wykorzystać tabletki do zmywarek.

inne zastosowanie tabletki zmywarka

źródło: pixabay.com

Przypalone garnki

Tabletki do zmywarek pozwolą Ci zapomnieć o szorowaniu przypalonych garnków, wystarczy, że rozpuścisz tabletkę do zmywarki w gorącej wodzie, doskonale poradzi sobie ona z mocno zabrudzonymi naczyniami. Taki roztwór zostawić na kilka godzin w brudnym naczyniu, a potem bez problemu możemy doczyścić zaburzone naczynie.

Zabrudzony piekarnik

Roztwór, o którym pisaliśmy wyżej, dobrze sprawdzi się także do doczyszczenia tłuszczu oraz brudu w piekarniku. Wystarczy, że przecieramy wnętrze urządzenia i zostawiamy roztwór na kilka godzin. Po upływie czasu w bardzo łatwy sposób można doczyścić zabrudzenia w urządzeniu.

Lśniące sztućce

Roztwór można także wykorzystać do przywrócenia blasku sztućcom, wystarczy namoczyć łyżki, łyżeczki, noże i widelce w roztworze z gorącej wody i zostawić je na noc, a już rano naszym oczom ukarzą się lśniące sztućce.

Brudne ściany

Roztwór sprawdzi się także do zmywania pomazanych ścian. Ten roztwór powinien być wykonany z większej ilości ciepłej wody. Ważne, by nie ścierać brudu na siłę, a lekko go ścierać miękką namoczoną w roztworze ściereczką.

błyszczące sztućce

źródło: pixabay,com

Znowu białe ubrania

Zamiast wybielacza do uzyskania śnieżnej bieli ubrań może posłużyć nam tabletka do zmywarek, po prostu wrzuca się ją do pralki.

Nieprzyjemny zapach pralki

Wilgoć i brud, który osadza się w pralce, powoduje, ze z pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach, świetnie z tą przypadłością poradzi sobie tabletka do zmywarki. W zależności od wielkości bębna wrzucamy 1-2 tabletki i wstawiamy puste pranie z możliwą jak najwyższą temperaturą.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons