Jak wybrać przenośny odtwarzacz MP3/MP4?

Każdy z nas zapewne lubi słuchać muzyki, zwłaszcza takiej, którą lubi. Najczęściej słuchamy jej podczas joggingu, sprzątania itp. Aby tak właśnie słuchać muzyki, potrzebny nam jest przenośny odtwarzacz MP3 lub MP4. Z tego też względu w tym artykule powiem, jaki wybrać odtwarzacz i czy lepiej kupić odtwarzać MP3, czy MP4.

Tak więc wybór między MP3, a MP4 jest w zasadzie prosty- musimy tylko zastanowić się nad jego wykorzystaniem. Jeżeli chcemy jedynie słuchać muzyki to wystarczy nam MP3, natomiast jeśli chcemy odtwarzać filmiki, teledyski, czy zdjęcia to do tego odpowiedni będzie MP4. Skoro wiadomo już jaka jest różnica między MP3, a MP4 to teraz powiem, jak wybrać taki przenośny odtwarzacz.

Otóż decydując się na dany model powinniśmy sprawdzić najważniejsze parametry, takie jak obsługiwane pliki: muzyczne (najpopularniejsze to MP3, WAV oraz pliki producentów, np. WMA, AAC, OGG, AIFF, ASF), graficzne (przede wszystkim JPG oraz BMP, GIF), a także wideo (podstawowe formaty to AVI, MPEG4, WMV, MOV). Do odtwarzaczy dołączone jest często dodatkowe oprogramowanie na płycie CD, które pozwala na zmianę formatu pliku (np. z WMA na MP3). Przy wyporze odtwarzacza ważna jest także jego pojemność.

muza

Odtwarzacze mogą być wyposażone w dwa rodzaje pamięci:

– pamięć Flash (1 do 16 GB pojemności, mało podatny na uszkodzenia powodowane wstrząsami czy zmianami pogodowymi, lepszy dla sportowców i osób słuchających muzyki „w biegu”);

– wbudowany dysk twardy (pojemność do 160 GB, wysoka cena, wrażliwszy na zmiany warunków pogodowych i uszkodzenia mechaniczne – gorzej znosi ruch, uderzenia i upadki).

Zasilanie takich przenośnych odtwarzaczy również jest bardzo ważne. W przenośnych odtwarzaczach wykorzystywane są dwa podstawowe rodzaje zasilania: baterie typu AAA bądź akumulatorki ładowane przez komputerowe złącze USB.

Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi będziemy wiedzieć, jaka jest różnica między MP3 i MP4 oraz to, jak wybrać odpowiedni dla was odtwarzacz.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons