Jak zdiagnozować uszkodzony zawór w zmywarce?

Jak zdiagnozować uszkodzony zawór w zmywarce?

Naprawa zmywarki nie jest łatwa, szczególnie jeżeli mówimy o ważnych częściach zmywarki. Warto jednak dowiedzieć się, czym może objawiać się uszkodzony elektrozawór.

zmywarka uszkodzenie

źródło: leukegeit.nl

Zmywarka nie pobiera wody – objawy uszkodzonego elektrozaworu może być niepobieranie wody. Jeżeli po włączeniu cyklu słyszysz charakterystyczne buczenie, a urządzenie wciąż nie pobiera wody, powinieneś sprawdzić, czy nie doszło do uszkodzenia elektrozaworu.

Zbyt duże zużycie wody – także, jeżeli zmywarka pobiera za dużo wody, warto sprawdzić elektrozawór. Jeżeli zawór jest nieszczelny/ nie domyka się, wtedy przedostaje się przez niego za dużo wody. Prawidłowe pobieranie wody w urządzeniu jest określone w specyfikacji urządzenia.

Niedomyte naczynia w dolnym bądź górnym koszu – uszkodzony elektrozawór może być także przyczyną zaburzonej cyrkulacji wody w obrębie komory. Jeżeli tak się dzieje część naczyń, po przeprowadzeniu cyklu może zostać niedomyta. Jednak nie zakładajcie od razu najgorszego, niedomywanie naczyń przez zmywarkę może być także spowodowane za dużą ilością naczyń w zmywarce bądź ich nieprawidłowym ułożeniem.

Jak zdiagnozować uszkodzony zawór w zmywarce?

źródło: davesnyderrealestate.blogspot.com

Jak sprawdzić uszkodzenie elektrozaworu?

Jak widzicie, wszystkie powyższe objawy mogą oznaczać uszkodzenie elektrozaworu, jednak takie awarie nie określają jednoznacznie, czy uszkodzeniu uległ właśnie on. Chcąc sprawdzić, czy to aby na pewno elektrozawór jest do wymiany, musimy bezpośrednio do niego podać napięcie, jeżeli się otworzył, oznacza to, że nie musimy go wymieniać. Jeśli elektrozawór zachowa się inaczej bądź nie zareaguje wcale, mamy pewność, że uległ uszkodzeniu. Elektrozawór nie działa, kiedy woda nie jest pobierana i spusty są zamknięte, możemy to sprawdzić, za pomocą miernika – najlepiej zrobić to na sucho – odłączamy wodę i włączamy program mycia i wtedy możemy sprawdzić, czy otworzyły się zapadki.

Jak widzicie sprawdzenie, czy to właśnie elektrozawór uległ uszkodzeniu jest łatwe. Nie oznacza to niestety, że naprawa tej części jest tak samo łatwa. W takiej sytuacji warto powierzyć naprawę pralki specjalnemu serwisowi AGD. Technikan.pl zajmuje się naprawą zmywarek oraz innych sprzętów AGD.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons