piekarnik, zmywarka

Jesienne porządki, czyli jak czyścić domowe AGD?

Jesień i wiosna są porami roku, kiedy większość z nas bierze się za porządki, często sprzątamy w naszych szafach i zapominamy o urządzeniach, z których korzystamy niemalże codziennie. Jak więc pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z pralki? Jak doczyścić zabrudzony piekarnik, czyli jak czyścić domowe AGD?

Często korzystając z piekarnika, nie czyścimy go po przygotowaniu potrawy. Brud osadza się na jego ściankach i szybie. Zabrudzenia, jakie osadzają się w naszym piekarniku, często są bardzo trudne do oczyszczenia, jednak jeden z bardzo popularnych domowych sposobów poradzi sobie ze wszystkimi zabrudzeniami. Do czyszczenia piekarnika będziemy potrzebować wody i octu, jeżeli nasz piekarnik jest bardzo zabrudzony, potrzebny będzie płyn do mycia naczyń lub oliwka z oliwek i oczywiście ściereczka z mikrofibry. Jeżeli w naszym piekarnik osadził się tłuszcz, wystarczy, że wlejmy pół na pół wodę z octem do butelki z dozownikiem. Następnie pryskamy ścianki i blaszki miksturą, odczekujemy 15 minut i gotowe! Jeżeli w naszym piekarniku nadmiernie osadził się tłuszcz, zmywamy go z oliwą z oliwek, bo jak wiadomo tłuszcz najlepiej czyścić tłuszczem. Następnie potrzebujemy ściereczki namoczonej w wodzie z octem, przykrywamy nią blaszki, odczekujemy 30 minut do godziny. Następnie możemy po prostu wytrzeć go ściereczką z octem i wodą albo płynem do mycia naczyń.

czysta zmywarka

źródło: pixabay.com

Jak czyścić zmywarkę?

Przede wszystkim wyciągamy filtr i czyścimy go pod bieżącą wodą z resztek jedzenia. Jeżeli z twojej zmywarki wydobywa się nieprzyjemny zapach właśnie resztki, które osadziły się w filtrze, mogą to powodować. Środek naszej zmywarki i koszyczki na sztućce możemy umyć gąbeczką z dodatkiem płynu do płukania, trzeba jednak uważać, aby nie wytworzyła się zbyt duża ilość piany.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z pralki? Czyli jak czyścić pralkę?

Najczęstszym powodem brzydkiego zapachu z pralki może być dozownik na detergenty. Proszek do prania i płyn do płukania, który osadza się na ściankach pojemnika, zaczyna gnić, przez co nasze ubrania brzydko pachną, czasami nawet gdy tylko otworzymy pralkę, wydobywa się brzydki zapach. Czas na czyszczenie: wystarczy, że wyciągniesz dozownik i wyczyścić go pod bieżącą wodą. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat brzydkich zapachów z pralki, zajrzyj na blog.technikan.pl na blogu został szerzej opisany problem brzydkiego zapachu z pralki.

pralka czysta

żródło: pixabay.com

Jak czyścić lodówkę?

Chcąc wyczyścić naszą pralkę, możemy wykorzystać do tego celu płyn do mycia naczyń, czy też ocet. Wystarczy, że wyciągniemy całą zawartość naszej lodówki i wyczyścimy go, gąbką z dodatkiem płynu bądź octu. Pamiętajcie, że nowe lodówki posiadają system No Frost, więc chcąc umyć zamrażalnik, czy lodówkę nie musimy ich rozmrażać!

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons