Kuchenka gazowa pod szkłem, czy to możliwe?

Polska firma SOLGAZ opatentowała właśnie taką technologię kuchenki typu gaz pod szkłem. Płyta z zewnątrz wygląda jak zwykła ceramiczna, ale pozory mylą…

Pod szybą kuchni typu GPC kryją się się palniki ceramiczne, w których gaz spalany jest w bardzo wysokiej temperaturze (ok. 800 °C). W takiej właśnie temperaturze zachodzi spalanie katalityczne. Zamiast płomienia, jak w tradycyjnych kuchenkach płytki palników żarzą się i emitują ciepło poprzez szybę witroceramiczną. Palniki nagrzewają płytę tylko w wyznaczonych miejscach, nie ma więc strat ciepła, jak w zwykłej kuchni, gdzie ciepło rozchodzi się bezwładnie.

 płyta-solgaz

Główne czynniki które wpływają na niskie koszty eksploatacji takich płyt to:

  • Inteligentny system dogrzewania – grzanie przez określony czas pełną mocą palnika w początkowej fazie gotowania , a następnie automatyczne przejście do ustawionego poziomu mocy w celu utrzymania temperatury.
  • Grzanie pulsacyjne – występują przerwy w spalaniu gazu, w tym czasie palnik oddaje ciepło rozżarzonego promiennika do pola grzewczego na płycie.
  • Pola odkładcze – każdy z modeli zawiera jedno lub dwa pola odkładcze tzw. darmowe palniki. Pola te znajdują się nad kanałami spalin, nie pobierają gazu, jednak można na nich dogrzewać potrawy w momencie pracy średniego lub dużego palnika.  Dzięki temu dodatkowo odzyskujemy energię gorących spalin.
  • Dokładne spalanie gazu – dzięki wysokiej temperaturze pracy palników  gaz spalany jest znacznie dokładniej

Zastosowanie tych technologii sprawia, że płyta jest superoszczędna. Koszt eksploatacji kuchni SOLGAZ jest od 30% do 50% niższy od tradycyjnych kuchni gazowych.

Kuchenki firmy SOLGAZ posiadają panel dotykowy który pozwala sterować pracą płyty. Konstrukcja płyty jest bardzo nowoczesna dzięki czemu uzyskano bezpieczeństwo a zarazem wygląd jest estetyczny.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons