Co musisz wiedzieć o nowoczesnych pralnico-wirówkach?

Najważniejszą maszyną w pralni wodnej jest pralnica i jej bardziej nowoczesna odmiana, czyli pralnico-wirówka. Co warto o nich wiedzieć? Czym różnią się od tradycyjnych pralnic?

Pralnico-wirówka jest nowoczesną odmianą maszyny pralniczej przeznaczonej do prania na mokro, łączy ona w sobie dwa etapy tego prosu technologicznego, czyli pranie zasadnicze i wirowanie. Jeszcze do niedawna te dwa procesy były rozdzielone, pranie zasadnicze wykonywaliśmy za pomocą pralnic a odsączania za pomocą wirówek. Oznacza to, że potrzebne były nam dwie oddzielne maszyny. Przemysłowe pralnico wirówki zmieniły patrzenie na sprzęt i zapoczątkowały rozwój urządzeń, które łączą w sobie dwie funkcje.

źródło: goudkuil.com

Pralnico-wirówka jest stabilna dzięki zastosowaniu podwójnego łożyskowania bębna. Podwójne łożyskowanie jest odpowiedzialne za możliwość płynnej zmiany obrotów maszyny, także podczas pracy.

Drugim ważnym elementem konstrukcyjnym są dużych rozmiarów podziurkowane żebra zbierające. To właśnie ten element konstrukcji przyczynia się do odpowiednio swobodnego spadku prania mokrego, co jednocześnie ułatwia jego prawidłowe napowietrzenie.

Nowoczesne modele tego urządzenia są naszpikowane elektroniką, właśnie w taki sposób dokonuje się regulacji obrotów maszyny. Obroty są dostosowywane do konkretnego rodzaju tkaniny, do stopnia jej zabrudzenia oraz jej grubości. Wdrożenie takiego rozwiązania daje konkretne korzyści, teraz problem prania delikatnych specjalistycznych tkanin przestał być problemem. Do tego zadania nie potrzebujemy prać tych tkanin w specjalnym rozpuszczalniku, który był toksyczny i stanowił spore zagrożenie dla alergików.

źródło: russian.alibaba.com

Sterowanie napędem maszyny za pomocą specjalnego przetwornika częstotliwości pozwala na uelastycznienie pracy urządzenia, poprawia płynność pracy i przyczynia się do zwiększenia jego wydajności oraz wyższej jakości. Większość nowoczesnych pralnico-wirówek ma wbudowaną tzw. Barierę higieniczną, jest to program, który w sposób bezpieczny i skuteczny dezynfekuje wsad pralki. Nawet jeżeli jeden z modeli nie posiada takiej bariery higienicznej, to zazwyczaj w bardzo łatwy sposób możemy go zamontować, producenci starają się, żeby montowanie dodatkowych elementów było jak najłatwiejsze, nie mówimy tutaj tylko o dezynfekcji, ale także o funkcji ważenia, czy dodatkowy odzysk wody.

Na rynku znajdziemy wiele pralnico-wirówek. Takie o ładowności 5, a nawet 180 kg, czy takie o podgrzewaniu elektrycznym, czy też parowym, o różnych obrotach – wysokoobrotowe, czy też niskoobrotowe.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons