usterka w pralce

Napraw to sam, czyli jak poradzić sobie z usterkami w pralce

Drobne usterki w pralce nie muszą oznaczać, że od razu trzeba dzwonić po serwis gwarancyjny. Wiele drobnych usterek jesteśmy sami w stanie naprawić. Dziś zostaną przedstawione najpopularniejsze usterki w pralce i sposoby jak sobie z nimi radzić.

Usterka w pralce- jak sobie z nią poradzić?’

  • Pralka nie wylewa wody

Najczęstszą przyczyną nieodpompowywania wody jest zatkany odpływ bądź filtr. Zazwyczaj z tą usterką poradzimy sobie sami. Wystarczy wyczyścić filtr, abo to zrobić wystarczy zdjąć osłonkę, po zdjęciu osłonki może okazać się, że znalazły się w nim skarpetki, je możemy wyciągnąć ręcznie tak jak inne większe zanieczyszczenia. Niekiedy jednak potrzebna jest pomoc fachowca, ponieważ konieczna jest wymiana pompy.

źródło: pixabay.com

  • Pralka nie grzeje

Kiedy wyciągamy zimne ubrania z pralki, możemy być niemal w 100 procentach pewni, że doszło do uszkodzenia grzałki. Aby sprawdzić, czy to na pewno grzałka się popsuła, sprawdzamy ją omomierzem. Jeżeli z grzałką wszystko w porządku kolejną rzeczą, jaką musimy sprawdzić, jest termostat. W trakcie normalnej pracy powinien przepuszczać napięcie na grzałkę, w zależności od tego, jaka temperatura została ustawiona. Przy takich usterkach radzimy raczej skontaktować się z serwisem naprawy pralek.

  • Niepobieranie wody przez pralkę

Najczęstsza przyczyną takiego stanu rzeczy jest zagięty wąż bądź zakręcony zawór. Jeżeli wąż i zawór zostały sprawdzone, a pralka nadal nie pobiera wody, sprawdzamy: elektrozawór oraz programator i połączenie między nimi. Przed dokładnym sprawdzeniem, najpierw zresetujmy naszą pralkę.

  • Hałas podczas wirowania

W najlepszym przypadku nasza pralka jest źle wypoziomowana. Sprawdź, czy twoja pralka stoi równo. Jeżeli pralka się nie chwieje, problemem mogą być łożyska. Niestety jest to trudna czasochłonna naprawa. W pralkach ładowanych od frontu trzeba rozebrać cały przód, aby wymienić łożyska.

źródło: pixabay.com

Z każdą z tych usterek możemy poradzić sobie sami, jedne są mniej drugiej bardziej skomplikowane. Jeżeli nie czujemy się na siłach, by samemu naprawić naszą pralkę, lepiej od razu wezwać serwis, dla którego naprawa pralek nie jest żadnym problemem. Dajcie znać czy sami poradziliście sobie z usterkami, czy potrzebowaliście pomocy.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons