robot do odkurzacznia

Odkurzacz automatyczny- warto?

Nie każdy z nas lubi odkurzanie, na szczęście jest sposób, który jest rozwiązaniem tego problemu! Odkurzacz automatyczny, który bez naszej pomocy zbierze zanieczyszczenia z podłogi i dywanu. Odkurzacz automatyczny- warto?

Odkurzacz automatyczny- warto?

Odkurzacz automatyczny ma sporo zalet, przede wszystkim decydujemy się na niego ze względu brak naszej ingerencji w odkurzanie. Urządzenie po odpowiednim zaprogramowaniu zacznie swoją pracę bez naszej ingerencji.

odkurzacz autmatyczny

źródło: seekpart.com

Odkurzacze automatyczne są niestety drogie, ich cena waha się od 500-1500 złotych, warto jednak zaznaczyć, że koszty eksploatacji są mniejsze niż przy tradycyjnych odkurzaczach, do odkurzanie nie używamy worków i zużywamy mniej energii. Dużym udogodnieniem przy tego typu AGD jest brak kabla, jest więc to urządzenie bezpieczne i praktyczne, takie odkurzacze ładują się automatycznie. Niestety urządzenie to ma też sporo wad, jego siła ssąca i czas odkurzania jest o wiele mniejsze niż przy zwykłych odkurzaczach. Urządzenie to nie działa w miejscach, gdzie są progi i inne przeszkody, przez które urządzenie nie może się przemieszczać. Odkurzacze automatyczne inaczej nazywane są robotami, mają one dość specyficzną budowę i tak naprawdę nie powinno się ich nazywać odkurzaczami, ponieważ mają one o wiele mniejszą moc ssania w zamian za to zanieczyszczenia z dywanów, czy podłóg są zgarniane za pomocą szczotek do specjalnego pojemnika. Dzięki temu, że szczotki zamontowane są po bokach i od spodu urządzenia, brud może być ściągany nawet z kątów. To AGD jest bardzo inteligentne, zapamiętuje rozkład naszego mieszkania, więc nie zderza się ze ścianami i nie spada ze schodów. Urządzenie wyposażone jest w przeróżne czujniki, wiec nie musimy go też ustawiać, żeby chodziło tak jak, powinno, wystarczy, że je włączymy, a ona wykona za nas całą pracę. Przy zakupie takiego urządzenia warto także zwrócić uwagę na to jego pojemność, im mniejsza pojemność tym urządzenie powinno być częściej opróżniane.

robot do odkurzacznia

źródło: recombu.com

Jak widzicie, odkurzacz automatyczny jest urządzenie, które może ułatwić nam sprzątanie naszego domu, jednak nie jest to urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu i na każdej powierzchni.

Udostępnij!

One comment

  1. Małe AGD pisze:

    Odkurzacz automatyczny to duże ułatwienie, jednak nie polecam go w domach, gdzie są jakieś sierściuchy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons