Ranking telewizorów 3 D o rozdzielczości Ultra HD – marzec 2015

W ubiegłym roku na polski i zagraniczny rynek wprowadzono najnowszą linię telewizorów 4K ULTRA HD 2014. Najnowsza linia telewizorów UB850V to modele w rozmiarach 49 oraz 55 cali, jak również 65 cali. W telewizorach tych wykorzystane są najnowsze generacje matryc IPS, skonstruowane specjalnie pod kątem reprodukcji szczegółów obrazu w rozdzielczości 4K, odwzorowania kolorów oraz zapewnienia szerokiego kąta widzenia. Dodatkowo, obraz jest wyjątkowo stabilny przy prezentacji scen zarówno dynamicznych, jak i statycznych. Wszystkie panele pracują w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. W tym artykule przedstawię 10 takich najlepszych telewizorów 3 D o rozdzielczości Ultra HD, które są popularne w owym miesiącu.

Samsung UE48HU7500

Samsung UE48HU7500 to telewizor o wielkości 48 cali, dla osób, które niekoniecznie myślą o zakrzywionym wyświetlaczu rodem z serii HU8500 czy wbudowanej kamerze. Jakość wyświetlanego obrazu jest podobna tak samo jak całkowita moc głośników. Pracujący na cztero rdzeniowym procesorze. Smart TV umożliwia sterowanie za pomocą smartfona, tabletu czy klawiatury, szybką kopię ekranu z urządzeń mobilnych poprzez Screen Mirroring, a nawet poczwórny ekran, dzięki opcji Multi – Link Screen. Jedyną wadą może być wysokie zużycie prądu – klasa energetyczna B.

źródło: pixabay.com

Philips 49PUS7809

Philips 49PUS7809 oferuje ekran większy o jedną cal, niż poprzedni model, ale pasywną technologię 3D (jak większość TV tego producenta). Jego zaletami są przede wszystkim płynny ruch na ekranie (Perfect Motion Rate Ultra 600 Hz), dwustronny system Ambilight oraz większa, niż standardowo moc głośników. Tutaj otrzymujemy 25 W. Smart TV także łączy się bezprzewodowo ze smartfonem albo tabletem, ale zużywa znacznie mniej prądu, stąd klasa energetyczna A+.

Sony KD-55X8505B

Sony KD-55X8505B odznacza się 55 – calowym wyświetlaczem, pasywnym 3D, optymalizacją obrazu Motionflow XR o współczynniku 200 Hz i przede wszystkim procesorem 4K X – Reality PRO i technologią Triluminos, dzięki której kolory są jeszcze bardziej żywe. Smart TV ma wbudowaną kamerę (podobnie jak najwyższa seria X9005B), a łączność z innym sprzętem możliwa jest na wiele sposobów: Wi – Fi Direct, Wi – Fi Miracast, MHL oraz NFC. Niestety w przypadku tak dużego TV musimy liczyć się z większym zużyciem prądu – klasa B.

LG 55UB950V

LG 55UB950V to telewizor o wielkości 55 cali, który jeszcze do niedawna był reprezentantem najwyższej serii. Wśród wielu opcji poprawy obrazu wykorzystuje, m.in. technologię Motion Clarity Index 1250 Hz, a jeśli chodzi o dźwięk TV oferuje głośniki wyprodukowane przez koncern Harman Kardon. Wraz z subwooferem otrzymujemy łączną moc wynoszącą 35 W. Smart TV daje dostęp do najlepszych aplikacji, innowacyjnego systemu webOS, a sterowanie nim możliwe jest również poprzez urządzenia mobilne.

źródło; pixabay.com

Samsung UE65HU8200

Samsung UE65HU8200 to 65-calowy telewizor bardzo przypominający reprezentanta z serii HU8500. Jednak ten nie posiada wbudowanej kamery, współczynnik optymalizacji obrazu wynosi 1000 Hz, a co najciekawsze model znalazł się w klasie energetycznej A (Samsung UE65HU8500 – klasa B). Opcje sieciowe i multimedialne są niema takie same, natomiast różnica w cenie jest znaczna i bardziej opłaca się teraz wybrać serię HU8200, niż HU8500.

Powyżej przestawiłam tylko pięć modeli telewizorów 3 D o rozdzielczości Ultra HD, które są najpopularniejsze w bieżącym roku, w tym miesiącu.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons