Jakie są najczęstsze przyczyny awarii kosiarki?

Wiosna coraz bliżej, dlatego też powoli przygotowujemy się do wyciągnięcia naszych narzędzi ogrodowych. Może zdarzyć się tak, że po odkurzeniu naszego sprzętu okaże się, że kosiarka wymaga naprawy. Jakie są najczęstsze przyczyny awarii kosiarki?

Jakie są najczęstsze przyczyny awarii kosiarki?

Jedną z najczęstszych usterek jest zużycie się noża. Na trawniku mogą znaleźć się kamienie, czy inne przeszkody, które mogą go uszkodzić. Przy 2800 obrotach na minute, kiedy nóż na swojej drodze spotka usterkę, pewne jest, że zakrzywi się albo nawet będzie cały do wymiany.

źródło: pixabay.com

Nadmierne drżenia spowodowane są zazwyczaj obluzowaniem połączeń gwintowych. W wyniku tych drgań nie tylko praca jest niekomfortowa, ale może zdarzyć się, że osłona silnika lub tłumik rozpadnie się albo obudowa pęknie. Jest to bardzo niebezpieczne więc ta usterka powinna być naprawiona jak najszybciej.

Częstą usterką jest zatkanie gaźnika lub zniszczenie silnika. Spowodowane jest to zazwyczaj tym, że odkładając korek na ziemie, gromadzą się na nim piasek i inne zanieczyszczenia, które z upływem czasu kumulują się i zatykają gaźnik, a czasami nawet dostają się do wnętrza silnika i prowadzą do jego uszkodzenia.

naprawa kosiarki

źródło: fxgallery.com

Jak unikać najczęstszych awarii kosiarek?

Chcąc uniknąć wielu usterek, przed każdym koszeniem powinniśmy wykonywać czynności, które pomogą nam ich uniknąć. Jakie więc są to czynności? Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy sprawdzić, jest końcówka świecy. Sprawdzamy, czy trzyma się ona mocno, czy się nie zsunęła. Kolejną rzeczą, jaką sprawdzamy, jest zbiornik na paliwo, przed koszeniem sprawdzamy, czy jest w nim przynajmniej połowa pojemności baku. Przed rozpoczęciem koszenia musimy także sprawdzić, czy w silniku znajduje się olej, jego poziom powinien być maksymalny. Po każdym koszeniu powinniśmy opróżniać wnętrze kosiarki i sprawdzać, czy uchwyty są stabilnie zamocowane i czy nie widać na nich ani skrzywień, ani pęknięć. Sprawdzamy także, czy filtr powietrza jest dobrze zamocowany i czy jest czysty.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons