piekarnik system dual flow

System Dual Flow, co to takiego?

Kuchnia wyposażona jest w wiele sprzętów, dlatego w tym miejscu powinniśmy zastosować energooszczędne urządzenia. Lodówka, czy kuchenka pobierają bardzo dużo energii. Piekarnik przy częstym użytkowaniu też odbija piętno na naszym portfelu. Co to takie system dual flow? Czemu dzięki temu systemowi zaoszczędzimy energię?

Co to takiego system dual flow?

Jeżeli jesteś jedną z tych osób, która bardzo często używa piekarnika, wiesz, że jest urządzeniem pobierającym wiele energii. Kupując nowy piekarnik, warto zwrócić uwagę na jego parametry i funkcje.

piekarnik system dual flow

źródło: hotpoint.co.uk

System dual flow inaczej zwany jest systemem dystrybucji powietrza. Ten system znacznie różni się od tych, które znamy i z nich korzystamy. Komin wentylacyjny i wentylator chłodzący mają oddzielne strumienie powietrza, ten podwójny przepływ powietrza pozwala nam na pieczenie ciasta z lepszymi efektami. Dzięki temu systemowi pieczenie jest o wiele bezpieczniejsze i praktyczniejsze- drzwiczki są o wiele chłodniejsze niż w przypadku piekarników bez tego systemu.

Piekarniki z systemem dual flow pozwalają nam na zaoszczędzenie energii nawet do 20% więcej niż tradycyjne piekarniki o klasie energetycznej A. Zastosowanie tego systemu pozwala na ograniczenie rozproszenia energii do minimum- gorące powietrze wychodzące z komory piekarnika przez wewnętrzny komin wentylacyjny jest regulowane. Dzięki temu wszystkiemu zużycie energii elektrycznej jest o wiele mniejsze, a urządzenie samo w sobie jest o wiele bardziej wydajne.

Jakie inne funkcje piekarnika pozwolą nam na zaoszczędzenie energii?

Piekarniki z funkcją termoobiegu pozwalają na o wiele szybsze przygotowywanie potraw. Co za tym idzie krótszy czas pieczenie to mniejsze zużycie energii.

Technologia Twin Convection– oszczędzanie energii odbywa się za pomocą ruchomej przegrody, wstawiając ją do piekarnika, zmniejszamy jego pojemność, przez co piekarnik nagrzewa się do połowy. Dzięki tej technologii możemy także przyrządzać jednocześnie dwa posiłki, a jeżeli mamy taką potrzebę możemy użyć całej powierzchni piekarnika, dlatego piekarniki z taką funkcją nazywane są piekarnikiem 3 w 1.

energooszczedny piekarnik

źródło: competitionlovers.co.uk

Pamiętaj! Kupując piekarnik, zwróć uwagę, czy ma przezroczyste drzwiczki, dzięki temu będziesz mógł zobaczyć, czy twoja potrawa jest gotowa. Częste otwieranie piekarnika powoduje duże starty energii.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons