Technologia LED, co to takiego?

  W obecnych czasach firmy zajmujące się produkcją urządzeń AGD i RTV prześcigają się w tym, aby jak najlepiej ulepszyć dany sprzęt. Tak samo postępuje firma Samsung. Firma ta dość niedawno opracowała nową technologię, która polega na podświetlaniu ekranów telewizorów diodami LED. Telewizory z taką technologią dostępne są już na rynku zarówno zagranicznym, jak i polskim. Dzięki takim diodom zastosowanym do konstrukcji wyświetlacza, telewizory są bardzo smukłe i pobierają coraz mniej energii elektrycznej.

źródło: pixabay.pl

Zatem technologia LED to niewielkie diody, które zrewolucjonizowały przemysł elektroniczny. Dziś obecne są we wszystkich dziedzinach życia – wykorzystuje się je zarówno w przemyśle ciężkim, jak i oświetleniu dekoracyjnym. Firma Samsung, która zajmuje się produkcją telewizorów zastosowała diody LED w cienkich telewizorach LED TV.Wykorzystywane są one do tylnego podświetlenia panelu w miejsce dotychczasowych, tradycyjnych lamp CCFL. Telewizory z takimi diodami LED nabrały smukłych kształtów i lekkości konstrukcji. Także jakość obrazu dzięki zastosowaniu tylnego, krawędziowego podświetlenia diodami LED zachwyca naturalnością. LED TV wyróżniają się wysoką dynamiką kontrastu i nasyceniem koloru (zwłaszcza bieli i czerni). Układ podświetlenia LED pozwala na wygaszenie jasności do 1 proc. Umożliwia to uzyskanie niezwykle głębokiej i naturalnej czerni. Brak lamp jarzeniowych skraca czas wygaszania się punktów z bardzo jasnych do bardzo ciemnych a to przekłada się na naturalność wyświetlania dynamicznych scen.

Tak więc nowa technologia LED to nic innego, jak podświetlanie ekranów telewizorów diodami LED. Dzięki takiemu rozwiązaniu nowe telewizory, w których wykorzystano już tą technologię zużywają do 40 % mniej energii.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons