Tych sposobów na pozbycie się plam z ubrań nie znasz!

Każdy, kto choć raz musiał spierać plamy z białych ubrań, wie jak trudna to praca. Zmycie plam z wiśni, malin, czy czereśni wydaje się niemożliwe, a może jednak jest to do zrobienia? Przekonaj się sam!

Żółte plamy na ubraniach

Potrzebny będzie nam ocet i szmatka. Szmatkę namoczoną w occie przykładamy do żółtej plamy – nie pocieramy! Szmatka powinna „pochłaniać plamę”, zabieg powtarzamy kilka razy. Następnie ubranie płuczemy w zimnej wodzie i powtarzamy tą czynność, do momentu aż plama zniknie.

źródło: clean-organized-family-home.com

Ciemne plamy po wyciągnięciu ubrań z pralki

Zacznijmy od tego, że takie plamy pojawiają się, ponieważ w pralce zostało prawdopodobnie uszkodzone łożysko. Pralka w takiej sytuacji wymaga naprawy, wymiana nie należy do najłatwiejszych, więc od razu najlepiej zadzwonić po fachowca. Jesteś z Poznania? Sprawdź serwis Technikan.pl, który zajmuje się takimi naprawami. Działają także na terenie innych miast.

Od razu, kiedy zauważysz takie plamy, zalej je płynem do mycia naczyń bądź innym specyfikiem do usuwania tłustych plam. Kiedy twoja pralka będzie już naprawiona, spokojnie możesz wrzucić je do pralki i wyjąć ubrania bez plam.

Plamy z wiśni, malin oraz czereśni

Te plamy są bardzo trudne do usunięcia, jeżeli jednak zadziałamy szybko, nasze ubranie będą jak nowe. Od razu, kiedy zauważymy plamę, z tych owoców na naszych ubraniach szybko je zdejmujemy i zalewamy wrzątkiem. Ważne, aby ubranie było nim polewane, a nie w nim moczone. Robimy to do momentu, kiedy plama zniknie.

Plamy z trawy na ubraniach

Ubrania zabrudzone trawą możesz czyścić za pomocą alkoholu. Najlepiej do tego celu użyć alkohol 70% bądź rozcieńczony amoniak. Jeden z tych płynów nanosimy na plame i zostawiamy go na kilka minut.

źródło: anthonyscleaners.com

Plamy po długopisie

Miejsce zabrudzone długopisem namaczamy kilka minut w alkoholu izopropylowym. Następnie namoczoną ściereczką (w tym samym alkoholu lekko) pocieramy plamę. Jeżeli alkohol nie dał sobie rady, możemy spróbować kremu do golenia.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons