Wady i zalety ekspresów na kapsułki

Wiele osób myśli, że kawa z kapsułek nie jest najzdrowsza, nie ma jednak nic bardziej mylnego! Takie przekonanie wzięło się z powodu furanu, jaka jednak naprawdę jest kawa z kapsułek?

Furan jest toksycznym związkiem, który możemy znaleźć we wszystkich produktach, które są pakowane próżniowo, dlatego też możemy znaleźć go w kapsułkach z kawą. Nie mamy się jednak czego obwiać, ponieważ związek ten pijamy w niewielkich ilościach nie szkodzi nam. Musielibyśmy wypić kilkanaście kaw dziennie.

Zalety korzystania z ekspresów kapsułkowych

  • Wygoda – największym plusem tego urządzenia jest jego obsługa, nie wymaga ona od nas dużych czynności. Jedyne co musimy zrobić to wybrać kapsułkę z rodzajem kawy, na który w tej chwili mamy ochotę i włożyć ją w odpowiednie miejsce w ekspresie, a już po kilku chwilach będziemy trzymać w dłoni ulubiony napar. Dodatkowo niektóre modele pozwalają także przygotować gorącą herbatę oraz czekoladę.

źródło: pixabay.com

  • Cena, oszczędności – ceny takich urządzeń nie są wygórowane, najprostsze modele możemy znaleźć już od 250 zł. Jeżeli zależy nam na trochę lepszym sprzęcie z większymi możliwościami, warto zdecydować się na ekspres w cenie 550 zł.
  • Wybór smaków – producenci prześcigają się w wymyślaniu bardziej lub mniej wysmakowanych smaków, dlatego każdy może dobrać to, co dla niego będzie najlepsze.
  • Wygląd urządzenia – ogromny wybór pozwoli znaleźć urządzenie, które wpasuje się do każdego wystroju. Zazwyczaj urządzenia te są niewielkie i ergonomiczne. Warto także zwrócić uwagę na szeroką paletę kolorów/.
  • Ilość ekspresów – ekspresy kapsułkowe w odróżnieniu od tych dobrze nam znanych pozwalają na przeróżne kombinacje funkcji.
  • Łatwość czyszczenia – urządzenie możemy rozebrać na poszczególne części i dokładnie wyczyścić wszystko.

źródło: pixabay.com

Wady korzystania z ekspresów kapsułkowych

  • Nie wszystkie kapsułki są dla nas – niestety do danego ekspresu pasują tylko kapsułki danego producenta.
  • Wyższy koszt kawy – najtańsze kapsułki znajdziemy już za złotówkę za sztukę, co w przeliczeniu wychodzi nas drożej niż kawa ziarnista, czy w kapsułkach.
  • Jakość kawy – w przypadku niektórych producentów jakość kawy jest na bardzo niskim poziomie.
Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons