Woda twarda, a woda miękka – wpływ na pralkę

Nie ma już chyba w obecnych czasach osoby, która nie miałaby w swojej łazience pralki. Jest tak zapewne, dlatego że nikt nie wyobraża sobie bez niej życia. Dzieje się tak, ponieważ dzięki  pralce nasze ubrania są czyste i pachnące. Z tego też względu naszym priorytetem powinno by dbanie o nią. Niestety czasem nieumyślnie ją zepsujemy lub uszkodzimy. Nie zawsze ustrzeżemy ją przed usterką, ale na pewno możemy zmniejszyć ryzyko uszkodzenia. Jak to zrobić?

Po pierwsze należy odpowiedzieć sobie na jedno kluczowe pytanie- jaki wpływ na pralkę ma woda twarda i woda miękka? Uwierzcie jest różnica i to diametralna. Dlatego w tym artykule powiem, jaki wpływ na naszą pralkę ma woda twarda i woda miękka.

   Tak więc woda twarda zdecydowanie nie nadaje siędo pralki. Dzieje się tak, ponieważ zawiera ona znaczne stężenie soli różnych metali, zwłaszcza wapnia i magnezu, np. chlorków siarczanów (V), wodorowęglanów wapnia i magnezu. Ponadto podczas gotowania wody twardej powstaje tzw. kamień kotłowy. Dlatego taka woda może powodować różne usterki w urządzeniach elektrycznych, np. w czujniku elektrycznym lub też w samej pralce. Inaczej natomiast jest z wodą miękką. Woda miękka posiada niskie stężenie minerałów. Dlatego jest przeciwieństwem wody twardej. Posiada także odczyn lekko kwaśny. Taką wodę możemy z całą pewnością używać w życiu codziennym, a nasze pralki będą nam służyły długie lata.

woda

 Reasumując to, czy do prania w pralce użyjemy wody twardej czy miękkiej ma znaczenie i to duże. Woda twarda przez zbyt duże stężenie soli różnych metali jest bardzo szkodliwa, nie tylko dla urządzeń elektrycznych, ale również dla nas. Dlatego lepiej używać wody miękkiej, która zawiera niższe stężenie minerałów przez co jest zdrowsza dla organizmu człowieka i odpowiednia dla urządzeń elektrycznych, m.in dla naszej pralki.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons