Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego drzwi pralek są wklęsłe?

Wszystkie pralki ładowane od frontu łączy jedna rzecz, czyli wklęsłe i przezroczyste drzwi. Czy producenci właśnie w taki sposób wykonują swoje pralki, bo zostało już tak przyjęte, czy może z jakiegoś innego powodu? Czy pralki ładowane od frontu mogą mieć inaczej wyglądające drzwiczki?

Większość z nas zapewne zastanawiała się, dlaczego drzwi pralki są wklęsłe, zapewne pomyśleliście, czy ma to jakieś znaczenie. Mamy na to odpowiedź, otóż tak! To jakie drzwiczki ma nasza pralka, ma znaczenie. Kształt okna drzwiczek ma za zadanie stabilizować rozmieszczenie załadunku w pozycji, która będzie bliska środka bębna, ma to ułatwić pranie, wirowanie oraz płukanie.

źródło: lowes.com

Wklęsłe drzwi mają także osłaniać uszczelkę, która prawidłowo nazywana jest fartuchem. Gdyby nie taki kształt naszego bębna ubrania mogłyby się dostać między fartuch, a uszczelkę drzwi, co wiązałoby się ze zniszczeniem fartucha i ubrań. Czasami z pralki wyciągamy poszarpane ubrania właśnie z powodu, że dostają się one pod fartuch, oznacza to, że powinniśmy go wymienić. Jak się można łatwo domyśleć, pralki ładowane od frontu pobierają mniej wody przez swój kształt. W przypadku pralek ładowanych od frontu rozmieszczenie ubrań jest optymalne, dlatego też nie mają się o co zaczepić, a tym samym zniszczyć.

Jak już wyżej zostało wspomniane, uszkodzony fartuch może być powodem zaciągania ubrań przez pralkę, jednak nie jest to jedyna przyczyna. Może się okazać, że nasze ubrania zaciągają te małe otworki, które są w bębnie pralki. Chociaż są one wytłoczone czasami jednak nie dość dokładnie i zaciągają nasze ubrania. Kolejnym powodem mogą być niezapięte ekspresy, czy też bielizna. Dlatego też bieliznę powinniśmy wkładać do specjalnych woreczków na pranie, a dopiero później do pralki. Natomiast ekspresy od spodni powinny być dokładnie zapięte, wtedy powinniśmy mieć pewność, że nasze ubrania wyjdą z pralki całe i nienaruszone.

źródło: hotpoint.co.uk

Jak widzicie, w większości przypadków bez problemu poradzicie sobie z pralką, która zaciąga ubrania, co do fartucha jest to dość poważna usterka, która wymaga fachowej naprawy. W naprawie pralki w Warszawie może pomóc wam serwis taki jak Technikan.pl, dlatego też w razie kłopotów zgłoście się do niego, działa on także na terenie innych miast.

Udostępnij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons